Bitcoin'de dik ivmeli yükseliş! 30 bin dolardan önce son direnç seviyesini test ediyor!

Bitcoin'de dik ivmeli yükseliş! 30 bin dolardan önce son direnç seviyesini test ediyor!
Son bir haftadır dalgalı grafikler ile öne çıkan kripto paralar, hafta sonuna hızlı başladı. Bitcoin’in önderliğinde başlayan yükseliş trendi, kripto para yatırımcılarının yüzlerini güldürdü. İşte ayrıntılar…

25 bin dolar seviyelerinden işlem görürken FED Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz hafta içerisinde yapmış olduğu şahin tonlu açıklamalardan etkilenerek hızla düşüşe geçen Bitcoin, 20 bin dolar seviyelerini gördü. Tepki alımlarının gelmesi ile birlikte kısa bir süreliğine 20 bin doların üzerinden işlem gören lider coin, bir süre sonra tekrar düşüşe geçti.

Bitcoin’de gözlenen aşağı yönlü hareketlere bağlı olarak düşüşe geçen altcoinler, gergin bir havanın hakim olmasına neden oldu. Kripto paralarda düşüş trendinin devam edip etmeyeceği merak edilirken Amerikan bankalarının iflasları okların yönünü terse döndürdü.

Son birkaç gündür hızlı bir yükseliş kaydeden kripto paralar, yeni güne de değer kazançları ile başladı. Bitcoin’in önderliğinde başlamış olan yükseliş trendi, yatırımcılar tarafından yakın takip altına alındı.

RİSKLİ VARLIKLARA TALEP ARTTI!

bitcoinde-dik-ivmeli-yukselis-30-bin-dolardan-once-son-direnc-seviyesini-test-ediyor (2)

2021 yılında sıkı para politikalarını devreye alan FED, son dönemlerde vermiş olduğu faiz artırımı kararları ile kripto para piyasalarını da olumsuz etkiledi. Sıkılaşan politikalar sebebi ile düşüş yönünde hareket eden kripto paralar, geçtiğimiz hafta yapılan şahin tonlu açıklamalardan da büyük ölçüde etkilendi. Ancak bankaların iflaslarının açıklanması, seyri tersine döndürdü.

Yayınlanmış olan son verilere göre FED’in bilançosu yaklaşık olarak 300 milyar dolarlık tahvil alımının ardından genişledi. Parasal genişlemenin varlığı, sıkılaşma politikaları sebebi ile riskli varlıklara yönelik çekilen talebin tekrar artmasını sağladı.

27 BİN DOLARI AŞTI!

Yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında Bitcoin yeni güne yüzde 6,7 oranında bir değer kazancı ile başlayarak 27 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin’in yükseliş trendine girdiği ve 30 bin dolar seviyesinden önceki son direnç seviyesini test ettiği tahmin ediliyor.

Bitcoin’e bağlı olarak Ethereum’da da yukarı yönlü hareketler başladı. Yeni güne yüzde 6,4 oranında bir kazanç ile başlayan Ethereum, bin 822 dolar seviyesini gördü.