Başvuru yapan herkese 3.750 TL yatacak! Bakanlık destek paketini açıkladı: Her aileden 1 kişi alabilecek..

Başvuru yapan herkese 3.750 TL yatacak! Bakanlık destek paketini açıkladı: Her aileden 1 kişi alabilecek..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, destek ödemeleri için e-Devlet üzerinden başvuru yapacak olanlar 15.000 TL ödeme alma fırsatı yakalayacaklar. Başvuru için gerekli tüm koşullar haberimizde..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yaptığı nakit para desteği ile bir kez daha gündeme geldi. Yapılan açıklamaya göre, bu destek ödemeleri sayesinde aileler toplamda 15.000 TL alacaklar. Destek ödemeleri Haziran 2022'den başlayarak, Mayıs 2023 sonuna kadar devam edecek. Bu süre boyunca, hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan destek ödemelerinin amacı, ihtiyaç sahibi ailelere maddi açıdan destek sağlamak ve yaşamlarını biraz olsun kolaylaştırmaktır. Özellikle pandemi döneminde işsizlik ve ekonomik sıkıntılar artış gösterdiğinden dolayı bu tür destekler oldukça önemli hale gelmiştir.

BAŞVURU KOŞULLARI BELLİ OLDU

basvuru-yapan-herkese-3750-tl-yatacak-bakanlik-destek-paketini-acikladi-her-aileden-1-kisi-alab (2)

Aile Destek Programı için başvuracak adaylarda belirli şartlar aranacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türk vatandaşı olmayanlar, Mavi Kart sahipleri, yurt dışında yerleşik olanlar, 18 yaşından küçükler ve hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan, yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişilerin bulunmaması gerekiyor. Bu şartları taşımayan başvurular kabul edilmeyecektir. Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelere nakit para desteği sağlayarak ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeyi hedefliyor.

3 BİN 750 TL YARDIM YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Aile Destek Programı kapsamında ödeme yapacaklarını duyurdu. Program dahilinde ailelere en fazla 12 ay süreyle nakit para desteği sağlanacak ve ödeme tutarları 850 ila 1.250 Lira arasında değişebilecek. Ancak ödemelerin belirli şartları yerine getirme koşuluyla yapılacağına da dikkat çekildi. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden alınacak ve ailelerin sosyal güvence durumu, hane içindeki kişi sayısı, gelirleri gibi bilgiler istenecek. Kabul edilecek başvurular, hak sahiplerine belirtilen dönemlerde yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.