Bankada parası olan milyonlar dikkat! Bu tarihe kadar bu işlemi yapmazsanız paranız resmen buhar olacak

Bankada parası olan milyonlar dikkat! Bu tarihe kadar bu işlemi yapmazsanız paranız resmen buhar olacak

Bankada parası olan ve uzun zamandır banka hesabını kullanmayan vatandaşlar için banka hesaplarında yer alan paranın bu tarihe kadar işlem yapılmazsa buhar olacağı açıklandı.

Vatandaşların birçoğu özellikle de son yıllarda birçok bankadan hesap açarken çoğu zaman hangi hesapta ne kadar para var unutuluyor. Yıllar içinde unutulan bu para miktarı ile birlikte vatandaşlar bunu sorgulama gereği duymazken banka hesabında olduğu unutulan paralar için bir son dakika duyurusu geldi.

Bankada parası olan ve uzun zamandır banka hesabını kullanmayan vatandaşlar için banka hesaplarında yer alan paranın bu tarihe kadar işlem yapılmazsa buhar olacağı açıklandı. Dikkat çeken açıklama banka hesabında para olan milyonların dikkatini çekti.

BU TARİH SON!

Bankaların sayısı her geçen gün çoğalmaya devam ederken günümüzde bir vatandaşın ortalama 2-3 bankadan kartı bulunuyor. Dağınık kart kullanımı zamanla kartın içerisinde yer alan paranın unutulmasına neden olurken bir son dakika duyurusu yapıldı.

TMSF ise yaptığı son dakika açıklamasında hesapta kalan paraların buhar olabileceğine yer verildi. e Devlet arama kısmında "Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama" yazdığınızda karşınıza çıkan sonucu tıkladığınızda hangi bankalarda hesaplarınız olduğunu görebileceksiniz.

PARANIZ BUHAR OLABİLİR!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal konu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, “Bu parayı alma şansınız var. 10 yıl ile birlikte bankalar bunu internet adreslerinde paylaşıyorlar. Birçok ciddi bedeller de bu şekilde bankada kalabilir" diyerek açıklamasına şöyle devam etti;

"Düşük bedeller de kalabilir. 1 liranız bile olsa mutlaka onun peşine düşün. Özellikle vefat eden yakınları ile alakalı vatandaşlarımız mutlaka bunu takip etsinler”

HEMEN SORGULAYIN!

Konuyla ilgili ilk duyuru yapan banka Vakıfbank olurken Vakıfbank "VakıfBank tarafından zaman aşımına uğrayan her türlü mevduat, emanet ve alacaklara ilişkin hesap sahiplerini veya mirasçılarını bilgilendirmek amacıyla ilan verildi.

İlan edilen zamanaşımına uğramış her türlü mevduat, emanet ve alacaklardan 15 Haziran 2024 tarihine kadar hak sahipleri veya mirasçıları tarafından aranmayanlar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilecek" ifadelerine yer verdi.