Bakanlık duyurdu: Çocuğu olanlara her ay 350-650 TL yatacak! Hemen başvurunuzu yapın!

Bakanlık duyurdu: Çocuğu olanlara her ay 350-650 TL yatacak! Hemen başvurunuzu yapın!

Yaklaşan seçimlerle birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemelerini hızlandırdı ve özellikle depremden etkilenen çocuklara yönelik destek kampanyaları duyuruldu. Bu haberler, ailelerin yüzünü güldürdü ve son dakika bilgileri, umutlu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek ödemelerine bir yenisini ekledi ve yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Anne ve babaların vakit kaybetmeden başvuru yapmaları gerekiyor. Bu yardım kapsamında, 1 ila 4 çocuğu olan ailelere her ay 350 ila 650 TL arasında ödeme yapılacak. Şartlar da tek tek açıklandı ve herkes başvurabilir. Peki, çocuk desteği kimlere verilecek ve başvuru nasıl yapılacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamasına göre, çocuk desteği 1 ila 4 çocuğu olan ailelere verilecektir. Ödemenin miktarı, çocuk sayısına ve aile gelirine göre belirlenecektir.

Dar gelirli ailelere yönelik olarak duyurulan çocuk desteği ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklandı. Çocuk yardımı ödemeleri ile ilgili başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, başvuru işlemlerini nereden yapacakları ve kimlerin çocuk desteği alabileceği konusunda merak içerisinde. İşte detaylar...

HER AY ÖDEME YAPILACAK

bakanlik-duyurdu-cocugu-olanlara-her-ay-350-650-tl-yatacak-hemen-basvurunuzu-yapin (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuklara yönelik desteklerine ilişkin sosyal medya hesabından bir duyuru yaptı. Bakan Yanık, "Çocuk Destek Bileşeni" adı altında hanede bulunan çocuk sayısına göre aylık 350-650 TL arasında destek ödeneceğini belirtti. Duyuruya göre, 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 TL ilave destek sağlanacak. Bu destekler, dar gelirli ailelere yardımcı olmak amacıyla verilecek.

ÖDEME KOŞULLARI NEDİR?

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında destekten yararlanmak için hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3'ünden az, yani 1.833,45 TL'den az olması gerekiyor. Destekten yararlanmak için ihtiyaç sahibi olunduğunun tespit edilmesi yeterli olacaktır. Bu destekle birlikte zaten sosyal destek yardımı alanlar da ek olarak bu desteği alabilecektir. Çocuk sayısı ve hanenin durumuna göre destek tutarları değişmektedir. 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere 650 TL destek ödenecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.