Bakan Bilgin Net Konuştu! "Memurlara yapılacak zam işçilere yapılan zammın gerisinde kalmayacak"

Bakan Bilgin Net Konuştu! "Memurlara yapılacak zam işçilere yapılan zammın gerisinde kalmayacak"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında memurlara yapılacak zam oranının kamu işçilerine yapılan zammın gerisinde kalmayacağını söyledi.

Özel bir televizyon kanalında ekonomi programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur maaşlarına zam konusuyla ilgili olarak net konuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında memurlara yapılacak zam oranının kamu işçilerine yapılan zammın gerisinde kalmayacağını söyledi.

Geçtiğimiz gün kamu işçilerine yapılan yüzde 45'lik zam ve en düşük işçi maaşının 15 bine çıkarılmasından sonra, memurlar ve memur sendikaları seyyanen zam isteklerini daha gür sesle dile getirmeye başladı.

Memurlara yapılacak zam oranının kamu işçilerine yapılan zammın gerisinde kalmayacak

Memurlar Temmuz ayında yapılacak zam öncesinde hemen maaşlarına seyyanen zam isterken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında memurlara yapılacak zam oranının kamu işçilerine yapılan zammın gerisinde kalmayacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.