Aylık 5.250 TL kira desteği kararı

Aylık 5.250 TL kira desteği kararı
Kira yardımı bekleyenler için umut verici bir haber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un duyurusuyla birlikte, kiralarını ödeyemeyen binlerce kişi için aylık 5.250 TL tutarında bir destek sağlanacak.

Aylık 5.250 TL kira desteği kararı

Kira ödemelerinde zorluk yaşayan vatandaşlar için önemli bir duyuru yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, aylık 5.250 TL tutarında kira yardımı sağlanacağını duyurdu. Bu haber, binlerce kişi tarafından sevinçle karşılandı ve detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Bakan Kurum, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"Bütün başvurular titizlikle incelenecek ve yoğun olduğu bölgelerde dönüşüm süreci hızla başlayacak."

İstanbul'da yürütülen "Yarısı Bizden" kampanyası için başvuruların sona erdiği belirtilirken, Bakan Murat Kurum da bu konuda bir açıklama yaptı. Ayrıca, kampanya kapsamında 1.019.471 bağımsız birim için 269.670 başvuru alındığı ve 118 bin konut için projelendirme çalışmalarının başladığı ifade edildi.

5.250 TL Kira Yardımı Sağlanacak

Başvuruların titizlikle inceleneceği ve yoğun olduğu bölgelerde dönüşüm sürecinin hızla başlayacağı vurgulanarak, bu çerçevede vatandaşlara 10.500 TL taşınma yardımı ve aylık 5.250 TL kira desteği sağlanacağı bildirildi. Başvuruların yoğun olduğu ilçelerin Bahçelievler, Bağcılar, Güngören, Üsküdar ve Fatih olduğu belirlendi. Ayrıca, en az başvurunun Adalar, Şile, Çatalca, Başakşehir ve Beykoz ilçelerinde gerçekleştiği ifade edildi.

Bakan Kurum, İstanbul'un her türlü afete karşı daha dirençli hale getirilmesi için sürekli çalışacaklarını belirtti. Bu kampanya ile İstanbullular için umutlu bir dönemin başladığı vurgulandı.