Asgari Ücrete yüzde 30 zam! 11 bin liranın üzerine çıkıyor

Asgari Ücrete yüzde 30 zam! 11 bin liranın üzerine çıkıyor

Seçim tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarında özellikler ekonomi alanında vatandaşa verilen sözlerin yerine getirilmesi için çalışmalarına başladı.

Seçim tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarında özellikler ekonomi alanında vatandaşa verilen sözlerin yerine getirilmesi için çalışmalarına başladı. Özellikler asgari ücrete ara zam, memur ve emekli zamları en öncelikli konular arasında..

Asgari ücrete zam masada

Yeni Bakanların belirlenmesiyle birlikte Asgari Ücret Tespit Komisyonu, hükümetin çağrısı üzerine toplanacak. Sabah gazetesinin haberine göre, asgari ücret artışı için birinci seçenek olarak yüzde 30 zam formülü gündeme geldi.

Temmuz ayında asgari ücrete yüzde 30 zam yapılması durumunda net ücret 11 bin 58 TL olacak, brüt ücret ise 13 bin 10 TL olacak. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında yapılan zammın da yaklaşık yüzde 30 civarında olduğu hatırlatılıyor.

Asgari ücretin temmuz ayında yüzde 35 oranında artırılması durumunda ise net ücret 11 bin 475 TL, brüt ücret ise 13 bin 500 TL olacak. Bu durumda emekli ve memur maaşlarına, Ocak ayında verilen refah payına benzer bir uygulama yapılması söz konusu olacak.