Araç sahiplerini sevindiren haber geldi: Akaryakıtta dev indirim! Fiyatlar dibi gördü

Araç sahiplerini sevindiren haber geldi: Akaryakıtta dev indirim! Fiyatlar dibi gördü

Güncel akaryakıt fiyatları halk tarafından merak edilmeye devam ediyor. Brent petrol geçtiğimiz hafta ufak bir yükseliş yaşadı ancak FED faiz kararı öncesi tekrar düşüşe geçti ve 80 dolara kadar yükseldikten sonra 74 dolara kadar geriledi.

Günlük hayatta sıkça ihtiyaç duyulan akaryakıt fiyatları, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde motorine yapılan zamlarla birlikte fiyatlar yükselmişti. Ancak son günlerde petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Brent petrolün FED faiz kararı öncesi düşüşe geçmesi, benzin ve motorine indirim haberi getirdi. Araç sahipleri bu müjdeli haber karşısında sevinçlerini gizleyemediler.

22 Mart 2023 tarihi itibarıyla benzin, LPG ve motorin fiyatları il il belirlenirken, her ilin kendi şartlarına göre fiyatlarında farklılıklar oluşuyor. Ancak petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte, tüm illerde benzin, LPG ve motorin fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor. 1 litre benzinin kaç TL olduğu ise ilgili kurumlar tarafından açıklanacak.

YATIRIMCILARI KORKUTTU

ABD'de meydana gelen bankacılık krizi, piyasaları yangın yerine çevirirken bazı yatırımcıların riskli varlıklara dönüşü, Fed'in faiz oranı kararı öncesinde düşüşe neden oldu. ABD ham petrolü, ABD'li yetkililerin tüm mevduatları geçici olarak koruma altına alma yollarını araştırmaları sonrasında, önceki iki seansın neredeyse yüzde 4 yükselişinin ardından varil başına 69 dolara yaklaştı. Piyasalar, Fed'in Çarşamba günü faiz oranlarını çeyrek puan artırma ihtimalini yüzde 80'e kadar düşürdü.

BRENT PETROLDE GÜNCEL FİYAT

arac-sahiplerini-sevindiren-haber-geldi-akaryakitta-dev-indirim-fiyatlar-dibi-gordu (2)

Önceki gün 75,42 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 75,32 dolar seviyesinde sonlandırdı. Bugün ise saat 09.18 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,84 azalışla 74,69 dolara geriledi. Aynı dakikalarda, Batı Teksas ham petrolü (WTI) ise varil başına 69,08 dolardan alıcı buldu.

AKARYAKITTA BÜYÜK İNDİRİM

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş sonrası akaryakıt fiyatlarına dair beklentiler de değişti. Artan petrol fiyatları nedeniyle sürekli zam alan akaryakıt fiyatları, son düşüş sonrası indirim haberiyle gündeme geldi. Beklenen haber sonunda geldi ve akaryakıt fiyatlarına büyük bir indirim yapılması bekleniyor. Bu indirimin benzin ve motorin fiyatlarına ne kadar yansıyacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak, petrol fiyatlarındaki düşüş devam ederse, benzin ve motorin fiyatlarına indirimlerin devam edebileceği öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.