Araç sahiplerine müjde! O borçlar siliniyor.. Son başvuru tarihini kaçırmayın!

Araç sahiplerine müjde! O borçlar siliniyor.. Son başvuru tarihini kaçırmayın!
Yapılandırma yasası ile birlikte trafik cezaları da yapılandırma kapsamına alındı. Borçlarına yapılandırma yaptıran vatandaşlar, peşin ödemelerde yüzde 25 indirim avantajından yararlanabilecek ve ayrıca enflasyon farkının da yüzde 90'ını ödemek zorunda

Hükümetin gündeme getirdiği yapılandırma yasası kapsamında, vergi ve prim borçlarıyla birlikte trafik cezaları da yapılandırma kapsamına alındı. Bu kararın alınması ile birlikte vatandaşlar, trafik cezalarını da yapılandırmak için başvuru yapabilecekler. Yapılandırma kapsamında, borçlulara hem ana parada hem de enflasyon farkında indirim yapılacak.

Yapılandırma yasası kapsamında, trafik cezalarının yapılandırılması ile ilgili detaylar da netleşti. Yapılandırılan trafik cezalarında peşin ödeme gerçekleştiren kişilere, hem ana para hem de enflasyon farkında yüzde 25 indirim hakkı verilecek. Bu indirim ile birlikte, 4 bin 538 liralık bir trafik cezası borcu olan kişinin ödeyeceği tutar, bin 871 liraya kadar düşecek.

PEŞİN ÖDEMEDE BÜYÜK İNDİRİM

Yapılandırılan trafik cezalarında, borçları peşin ödeyen vatandaşlara ana parada yüzde 25 indirim sağlanacak. Ayrıca enflasyon farkının yüzde 90’ı da silinmiş olacak. Yapılandırma başvuruları için son tarih 31 Mayıs olarak açıklandı. Bu tarihe kadar yapılandırma başvurusunu gerçekleştiren vatandaşlar, borçlarını avantajlı şartlar altında ödeyebilecekler. Yapılandırma ile birlikte vatandaşlar, borçlarını taksitlendirme imkanına da sahip olacaklar. Bu sayede trafik cezası borcu olan vatandaşlar, borçlarını düzenli ödeme planlarıyla kolayca kapatabilecekler.

GECİKME FAİZİ SİLİNECEK

arac-sahiplerine-mujde-o-borclar-siliniyor-son-basvuru-tarihini-kacirmayin

Ahmet Kıvanç'ın Habertürk'teki haberine göre vergi, prim ve trafik cezalarının yapılandırılması için başvurular 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilir. Yapılandırmaya başvuranlar, gecikme faizleri yerine Yİ-ÜFE ile borçları hesaplanacak ve 48 aya varan taksit seçeneklerinden yararlanabilecekler. Peşin ödeme seçeneğini tercih edenler ise Yİ-ÜFE tutarının yüzde 90'ını ödemeyecek.

2 BİN TL ALTI BORÇLAR SİLİNİYOR

Vergi ve prim borçları ile trafik cezalarının yapılandırılması hakkında yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte önceki yapılandırmalardan farklı olarak küçük borçların da silinme olanağı getirildi. Vatandaşlar, borçlarını peşin ödemeleri halinde yüzde 25 anapara indiriminden ve Yİ-ÜFE hesaplamasının yüzde 90'ının silinmesinden faydalanabilecekler. Başvuruların son tarihi ise 31 Mayıs olarak belirlendi.