Altın yatırımcılarının dikkatine! Bu tarihte resmen kıyamet kopacak! Piyasada resmen fırtına esecek

Altın yatırımcılarının dikkatine! Bu tarihte resmen kıyamet kopacak! Piyasada resmen fırtına esecek

Altın yatırımcılarının yakından takip edilen isimlerinden birisi de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş olurken gram altında kopacak kıyamet için tarih verdi.

Türkiye'de en çok tercih edilen yatırım araçlarından birisi de altın olurken altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken araştırmalar sürmeye devam ediyor. Altın fiyatlarıyla ilgili vatandaşlar yakın takibin sürdürmeye devam ederken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Altın yatırımcılarının yakından takip edilen isimlerinden birisi de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş olurken gram altında kopacak kıyamet için tarih verdi. Memiş beklentilerini paylaşırken milyonlarca yatırımcıyı uyardı.

İSLAM MEMİŞ ALTIN YATIRIMCILARINA SESLENDİ!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının şubat ve mart ayı beklentilerini rakamsal verilerle açıkladı. Memiş, endeksin 8496 puanla kapanış yaptığını ve 8500 direncini koruduğunu, ayrıca destek seviyesinin güçlü olduğunu belirtti. Memiş, 1.08-1.09 aralığındaki beklentilerin gerçekleştiğini ifade etti.

İslam Memiş açıklamasından "Altın gram fiyatı resmi kur tarafında yine 2000 TL seviyesi üzerini test etti. Serbest piyasalarda 2068-2076 lira aralığında. Yine 2070 lira direncini takip etmeye devam ediyoruz. 2070 lira seviyesi görüldükten sonra tekrar 2090 lira seviyesini hedef alan bir yükseliş karşımızda olacak.

GRAM ALTIN BU TARİHTE...

Gram altın için ilk direnç seviyemiz 2150 lira, yaz aylarında 2500-2700 lira, yıl sonunda ise 3000 lira beklentim var. Yani altın tarafındaki her düşüşü bir alım fırsatı olarak görmeye devam edeceğim." ifadelerine yer verdi.

Borsayla ilgili yorumlarını da paylaşan İslam Memiş "Borsa İstanbul 8890 puanda. 8650 üzerine dikkat edilmeli. Aynı geçerli uyarılarım devam ediyor. Borsada tehlikeli bir alan oluştu. Kar satışlarına yakın bir bölgede dolanıyor. Tutunursa 9000 test edilir ancak aşağıda ihlal edilen alanlar var. Teknik düzeltmeye ihtiyacı var borsanın. Bu yılla ilgili 10 bin, 15 bin puan öngörümüz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.