Açıklanan enflasyon rakamına Ali Yalçın'dan sert çıkış

Açıklanan enflasyon rakamına Ali Yalçın'dan sert çıkış

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklanan TÜİK verilerinin büyük orandaki enflasyon düşüşünün, piyasalardaki fiyatlara yansımadığını vurguladı.

Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkanı, TÜİK verilerine göre Mayıs ayı enflasyon oranının %0,04 olduğunu belirtti. Ayrıca, yıllık enflasyonun %39,59, Ocak-Mayıs enflasyonunun %15,26 ve enflasyon farkının ise %6,72 olduğunu ifade etti. Ancak, bu büyük orandaki enflasyon düşüşünün, piyasalardaki fiyatlara yansımadığını vurguladı.

Maliyetlerde ve enflasyon verilerinde herhangi bir artış olmamasına rağmen, piyasada fiyatların yükselmesi, insanların alım gücünü önemli ölçüde etkilediğini aktaran Yalçın,ocak ayından bu yana maaş ve ücretlerde hiçbir artış olmaması, tüm sabit gelir sahiplerinin dikkatini çekmekte olduğunu söyledi. Yalçın, Temmuz ayında, en düşük memur maaşının 22 Bin TL seviyesine çıkarılması için yapılacak düzenlemeler öncelikli gündemlerinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Yalçın konuşmasını şu şekilde tamamladı.

"Memur-Sen ailesinin her bir ferdi, bu süreçte verilen mücadelenin ve kazanımın baş aktörüdür.

Memur-Sen olarak, önümüzdeki 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin önemini biliyor; masa dışında yapılan düzenlemelerin, sistemin bütün olarak görülmesini engellediğini, ince ayarların/doğru kararların, etraflıca tartışılmayan sorunların başka problemlere sebebiyet verdiğini, her süreçte dile getiriyoruz.

Bu bilinçle, her bir üyemizin talebini alacak, etraflıca tartışacak, doğru/adil tekliflerle 7.Dönem Toplu Sözleşme masasına gideceğiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum