6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37,76 oldu! Memur ve emekli maaşları sil baştan

6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37,76 oldu! Memur ve emekli maaşları sil baştan

Hükümetin orta vadeli programında 6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37,76 oldu. Bu durumda memur ve emekli maaşlarının Ocak ayı zam beklentileri de değişti. Memur ve emekli maaşları sil baştan

Hükümet geçtiğimiz günlerde orta vadeli programı kamuoyuyla paylaştı. Hükümetin açıkladığı beklenti raporlarına göre Temmuz - Ocak arasında 6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37,76 oldu. Bu durum gerçekleşirse memur enflasyon farkı ise yüzde 29,96 olacak.

Memur ve emekli maaşları sil baştan

Yılın ikinci yarısında çıkacak enflasyon farkı ve üzerine toplu sözleşmeden gelen yüzde 15'lik zam oranı yansıtılacak ve memur maaş zammı ortaya çıkacak. Emekliler ise, Ocak ayında yapılacak zam enflasyon oranında yani yüzde 37,76 olacak.

En düşük emekli maaşına düzenleme

Öte yandan Temmuz ayında en düşük emekli maaşının 7 bin 500'de kalması sebebiyle emekli vatandaşlar taleplerini yineleme devam ederken,Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla beraber emekliye zam düzenlemesi için detaylar netleşmeye başlayacak. Burada Hazine destekli 7.500 TL olarak en düşük emekli maaşı için bütçe çalışmaları devreye girecek. 2023 yıl sonuna kadar emekli maaşı zammı için adım atılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.