3600 ek gösterge ile memur maaş ve ikramiyeleri ne kadar olacak? İşte tablo

3600 ek gösterge ile memur maaş ve ikramiyeleri ne kadar olacak? İşte tablo
Toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat altına alınan 1. Dereceye gelen memurların 3600 ek göstergeye yükselmesiyle birlikte memur maaş ve ikramiyeleri ne kadar olacak? İşte tablo

Kısmi uzlaşma ile tamamlanan 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlanan en önemli konular arasında 1.dereceye gelen memurun 3600 ek göstergeye yükseltilmesi kazanımı var. Gerekli yasal düzenlemenin yapılmasıyla birlikte, 1 .dereceye memurlar, emekli olmamış olsalar bile ek göstergeleri 3600’e yükseltilecek. Peki bu durumda 3600 ek gösterge ile memur maaş ve ikramiyeleri ne kadar olacak?

haberici-001.jpg

Toplu sözleşmede imza altına alınan kazanıma göre1'inci dereceye gelmiş tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesi ve 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun güncel koşullar çerçevesinde evrensel ilkelere uyumlu hale getirilmesine yönelik çalışma yürütülecek.

3600 ek gösterge ile memur maaş ve ikramiyeleri ne kadar olacak?

3600 ek gösterge ile birlikte memurların emekli maaşlarında yaklaşık 2.800 TL artış sağlanacak. Emekli ikramiyelerinin ise 60 - 80 bin arasında artması beklenirken düzenleme meclisin açılmasıyla birlikte meclise sevk edilecek ve en kısa süre içinde yasalaşacak.

Takvim