19 bin 500 liralık promosyona EBS'den itiraz geldi

19 bin 500 liralık promosyona EBS'den itiraz geldi

Eğitim Bir Sen'den 19 bin 500 liralık promosyona itiraz geldi. İşte detaylar..

kamu kurumlarında son zamanlarda ki promosyon tekliflerine tepkiler gelmeye başladı. Özellikle eğitim alanında MEB'de ve üniversitelerde düzenlenen maaş promosyon ihale sürecinde bankaların verdiği teklifler tepki çekiyor.

Geçtiğimiz senelerde 20 - 30 bin bandında olan promosyon teklifleri bu sene 10 - 20 bin bandına kadar düştü. Son olarak Kocaeli Üniversitesinin maaş promosyon ihale sürecine EBS'den itiraz geldi.

Eğitim-Bir-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Dürdane Kanlıkavak, Türk Ekonomi Bankası’nın 19 bin 500 liralık teklifini kabul edilemez bulduklarını söyledi.

Kocaeli Üniversitesi’nde çalışan 5 bin 635 personeli ilgilendiren promosyon ihalesi geçtiğimiz hafta gerçekleştirilmiş; sendikalara, üniversite çalışanlarına ve basın mensuplarına kapalı olan ihalenin sonucu çalışanları memnun etmemişti. İhalede en yüksek teklifi 19 bin TL ile TEB vermiş, belirlenen miktara sendikalar tepki göstermişti. Yetkili sendika olan Memur Sen’in de memnun olmadığı teklif için Kocaeli Üniversitesi yönetimi ile TEB arasında görüşme gerçekleştirildi. Üniversite yönetiminin talebi sonucunda banka teklifini revize ederek 500 TL artırdı. Böylece TEB’in yeni teklifi 19 bin 500 TL’ye yükselmiş oldu. Üniversite yönetimi ise bankanın yeni teklifini Sağlık Sen ile Eğitim Bir-Sen’e yazılı olarak iletti. 500 TL’lik artışa Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’den itiraz geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.