TEB (Türk Ekonomi Bankası) emekli maaşı promosyonu

TEB (Türk Ekonomi Bankası) emekli maaşı promosyonu

Türk Ekonomi Bankası (TEB), emeklilik maaşını kendi bünyesinden almayı kabul eden müşterilere yönelik özel bir promosyon kampanyası başlattı. Bu kapsamda, emekliler için 12 bin Türk Lirasına kadar varan cazip promosyon ödemeleri sunuluyor. TEB'in bu güncel promosyon kampanyasının ayrıntılarını ele alacağız ve merak edilen tüm sorulara yanıt vereceğiz. İşte, 2024 yılında emeklilere sunulan TEB promosyon kampanyasının detayları...

Emeklilik maaşı miktarına bağlı olarak TEB tarafından sunulan promosyon tutarları şu şekilde belirlenmiştir:

TEB (Türk Ekonomi Bankası) emekli maaşı promosyonu

  • Maaşı 0 - 10.000 TL arası olanlara 5.000 TL,
  • Maaşı 10.000 TL - 15.000 TL arası olanlara 8.000 TL,
  • Maaşı 15.000 TL - 20.000 TL arası olanlara 10.000 TL,
  • Maaşı 20.000 TL ve üzerinde olanlara ise 12.000 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emeklilik maaşınızı TEB üzerinden almak ve bu promosyon kampanyasından faydalanmak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerle bankaya başvurabilirsiniz:

  • TEB şubelerine bizzat giderek,
  • TEB mobil bankacılık uygulamasını kullanarak,
  • E-devlet portalı üzerinden mevcut maaşınızı almakta olduğunuz bankayı TEB ile değiştirerek.

Promosyon ödemesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bilgilerin güncellenmesinin ardından, ilk emekli maaşı ödemeniz TEB hesabınıza yatırıldıktan sonraki yaklaşık 3 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.

teb-turk-ekonomi-bankasi-emekli-maasi-promosyonu.jpg

Yeni emekli olacak bireyler de TEB emekli promosyonundan yararlanabilirler. SGK veya Bağkur’dan emekli olacakların, e-Devlet ya da SGK Müdürlükleri üzerinden dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi'nde, ya da Emekli Sandığı'ndan emekli olacakların çalıştıkları kuruma sunacakları emeklilik başvuru dilekçelerinde banka tercihi olarak “Türk Ekonomi Bankası”nı seçmeleri gerekmektedir.