Kimler Ziraat Bankası Emekli Promosyonu İle 2.500 TL Alaccak?

Kimler Ziraat Bankası Emekli Promosyonu İle 2.500 TL Alaccak?

Ziraat Bankası emekli promosyonu konusunda merak edilen en önemli iki detaydan bir tanesi: Yakın zamanda Ziraat Bankası'ndan promosyon ödemesi almış olmanız dolayısı ile yeni promosyonu almaya hak kazanıp kazanmayacağınız; diğeri ise ne kadar emekli promosyonu alabileceğiniz. Yakın zamanda promosyon almış da olsanız promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sürecin nasıl işleyeceğini ve detaylı olarak ne kadar promosyon alacağınızı anlatıyoruz:

Ziraat Bankası emekli promosyonu ile ilgili detaylar pek çok emekli tarafından araştırılıyor. Konu hakkında en çok merak edilen detaylardan biri emeklilerin Ziraat Bankası'ndan ne kadar promosyon alacakları; bir diğeri de bundan yaklaşık olarak 1.5 sene önce Ziraat Bankası'na 3 yıllık taahhüt vererek promosyon ödemesi almaları dolayısı ile yeni promosyon hakkından yararlanıp yararlanmayacakları konusu...

Ziraat Bankası emekli promosyonu ödemesini bundan 1.5 yıl önce, maksimum 5.000 TL olarak almış olmalısınız. Bu tutarın yarısını, üç yıllık taahhüdün yarısını tamamlamış olmanız dolayısı ile zaten bankaya ödemiş bulunmaktasınız. İşlemi kalan yarı tutar üzerinden gerçekleştireceksiniz. Yani Ziraat Bankası'na maksimum 2.500 TL borcunuz kalmış durumda.

Şu anda promosyon başvurusunda bulunmuş olmanız halinde alacağınız minimum promosyon tutarı 5.000 TL. Banka size bu tutarın ödemesini yaparken, sizin borcunuz olan maksimum 2.500 TL'yi hesabınızdan düşecek. Ve kalan 2.500 TL, yeni promosyon tutarınız olarak hesabınıza yatacak. Bu borcun daha düşük, alacağınız promosyonun daha yüksek olma ihtimali ise kuvvetle muhtemel.

ziraat-bankasi-emekli-promosyonu.webp

Merak ettiğiniz diğer konu olan ne kadar promosyon alacağınız detayına gelecek olursak, emekli maaşına göre promosyon tutarlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

• Aldığınız maaş 10.000 TL'nin altında ise 5.000 TL
• Aldığınız maaş 10.000 - 15.000 TL aralığında ise 8.000 TL
• Aldığınız maaş 15.000 - 20.000 TL aralığında ise 10.000 TL
• Aldığınız maaş 20.000 TL üzerinde ise 12.000 TL
promosyon ödemesi alacaksınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.