Kamu personeli hangi gün TAM GÜN, ertesi gün YARIM GÜN idari izinli sayılacak?

Kamu personeli hangi gün TAM GÜN, ertesi gün YARIM GÜN idari izinli sayılacak?

Memur ve sözleşmeli çalışanlar, Ramazan Bayramı öncesinde maaşlarının erken ödenmesi talebinde bulundu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, konuya ilişkin bir açıklama yayınladı ve maaşların 8 Nisan'a kadar ödenmesi gerektiğini belirtti. Kamu personeli hangi gün TAM GÜN, ertesi gün YARIM GÜN idari izinli sayılacak?

Memur ve sözleşmeli çalışanların maaşları erken mi yatırılacak? Resmi açıklama geldi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Bayram öncesi memurların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her ayın 15'inde yapılan maaş ödemelerinin öne çekilmesi, kamu çalışanlarını memnun edecek ve bayram alışverişlerini hareketlendirecek" ifadelerini kullandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, maaşların Ramazan Bayramı'na kadar en geç 8 Nisan'da ödenmesi talimatını verdi ve maaşların zamanında yatırılacağını duyurdu.

Kamu personeli hangi gün TAM GÜN, ertesi gün YARIM GÜN idari izinli sayılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Memur, Kadro Karşılığı ve 4/B Sözleşmeli Personelin Nisan/2024 Ayı Maaş ve Ücretlerinin Zamanında Yatırılmasıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

kamu-personeli-hangi-gun-tam-gun-ertesi-gun-yarim-gun-idari-izinli-sayilacak.jpg

Bu açıklamaya göre, "19.03.2024 tarihli ve 216558 sayılı Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı yazısına istinaden, Ramazan Bayramı'nın 9 Nisan 2024 Salı günü başlayıp, 12 Nisan 2024 Cuma günü sona ereceği ve buna göre kamu personelinin 8 Nisan Pazartesi tam gün, 9 Nisan Salı ise yarım gün idari izinli olacağı" belirtildi.

"Harcama ve muhasebe birimlerinin, Nisan/2024 maaş ve ücret hesaplamalarını Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) aracılığıyla yapması ve aşağıdaki talimatlara göre işlem tamamlaması gerektiği" ifade edildi;

EN GEÇ 5 NİSAN'A KADAR HAZİNE'YE NAKİT TALEBİNDE BULUNULMALI

1- Maaş hesaplamaları, personel özlük bilgileri güncellemeleri ve ödeme emirlerinin oluşturulması işlemlerinin tamamlanarak, Hazine'ye nakit talebinin en geç 5 Nisan Cuma günü saat 15.30'a kadar yapılması zorunluluğu.

2- Maaş ödemeleri için, banka listelerinin Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve diğer belirtilen bankalara, 5 Nisan Cuma ve 8 Nisan Pazartesi günleri saat 16.00'da gönderilmesi planlanmaktadır.

3- İlgili banka hesaplarına aktarılan maaş ve ücretlerin, her ay olduğu gibi zamanında personele ödenmesi ve bu süreçte herhangi bir aksama olmaması için ilgili birimler tarafından gerekli önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.