Düşük faizli konut kredisi başvuru ekranı açıldı mı?

Düşük faizli konut kredisi başvuru ekranı açıldı mı?

Düşük faizli konut kredisi, ilk kez ev sahibi olacaklar için sunulmaktadır. Bu kredi %1.20 faiz oranına sahip olup, 48 ay geri ödemesizdir. Konut kredisi başvuru şartları ve başvuru süreci ile ilgili detaylar merak edilmektedir ve başvuruların başlayıp başlamadığı sorgulanmaktadır.

Düşük faizli konut kredisi ne zaman çıkacak? Düşük faizli kredi başvuru ekranı giriş

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, düşük faizli konut kredisi ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve ilk kez ev sahibi olacaklar için kredi desteğinin sağlanacağını belirtmişti.

Fakat düşük faizli konut kredisinin ne zaman çıkarılacağı ve hangi şartlarda verileceğine dair net açıklama gelmedi. Birçok vatandaş düşük faizli konut kredisinin ne zaman çıkacağını araştırıyor ve merak ediyor.

dusuk-faizli-konut-kredisi-basvuru-ekrani-acildi-mi.jpg

Düşük faizli konut kredisi, %1.20 faiz oranı ile sunulacak ve bu destek sadece ilk ev alımlarında geçerli olacak. İkinci ve üçüncü ev alımları için kredi imkanları sınırlanmıştır. Çıkarılacak kredi ev sahibi olmamış kişilerin başvurusuna öncelik sağlanacak.

Düşük faizli konut kredisi arzı ve talebi dengelenerek konut fiyatlarının kontrol altında tutulması hedeflenmektedir. Henüz kredinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır ve ilgili çalışmaların tamamlanmasını beklenmektedir. Yeni gelişmeler oldukça bu başlığımızın altından sizlere paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.