3 Nisan 2024 İtibari İle Banka Promosyonları Arasında İpi Göğüsleyen Banka Hangisi?

3 Nisan 2024 İtibari İle Banka Promosyonları Arasında İpi Göğüsleyen Banka Hangisi?

Banka promosyonları 23 Mart 2024 Cumartesi günü yapılan açıklamaların ardından emekli maaşları için önce kamu bankalarında; sonra da özel bankalarda artış göstermeye başladı. Özel bankaların rekabete dahil olmaları ile birlikte kendi içlerinde bir yarış başladı. Peki 3 Nisan 2024 itibari ile bankalardaki son promosyon durumu nedir? Hangi banka kaç TL promosyon ödemesi yapıyor? Bankaların verdikleri promosyon tutarları haricinde emeklilere özel sundukları farklı avantajlar da var mı?

Banka promosyonları emekliler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kamu bankaları tarafından yükseltilen emekli maaşı banka promosyonu rekabet sürecine özel bankalar da dahil olunca rekabet ciddi anlamda arttı. Özel bankaların üst promosyon sınırları 15.000 TL ile sınırlı. Ancak bu durum bankalar tarafından verilen para puanlarla aşılabiliyor.

banka-promosyonlari.webp

Hal böyle olunca da emekli merak ediyor: Banka promosyonları içerisinde en cazip olan hangisi? İşte bu nedenle promosyon başvurularının yapılmaya başlandığı ilk gün rekor sayıya ulaşıldı. Ama hala başvuru yapmak için en avantajlı banyayı bulabilmek adına bekleyenler mevcut.

3 Nisan 2024 tarihi itibari ile bankalar tarafından verilen güncel emekli maaşı banka promosyonu bilgileri şu şekilde:

• Yapı Kredi 18.000 TL'ye varan promosyon vererek diğer bankalar arasında en yüksek rakamı veren banka olma özelliğini bugün itibari ile taşıyor.

• ING, toplamda 15.000 TL'ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

• İş Bankası, an itibari ile kamu bankaları ile aynı oranda promosyon vererek üst sınırı 12.000 TL olarak belirlemiş durumda.

• Garanti BBVA 15.000 TL'ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

• DenizBank da tıpkı Türkiye İş Bankası gibi, promosyon tutarını 12.000 TL'de sabitleyerek diğer özel bankalarla henüs rekabete girmiyor.

Bu bankaların her birinin kendine özgü bazı avantajları da bulunuyor. Örneğin EFT ücreti bazı bankalarda emeklilerden hiç alınmazken bazılarında da ayda üç kez ücretsiz oluyor. Ancak Garanti BBVA bu anlamda havale ve EFT ücreti alan ve bunun için herhangi bir kampanya düzenlemeyen bankalar arasında yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum